Trzustka. Zapalenie trzustki. Psychosomatyczne przyczyny. Jak ułożyć świat wokół.

Trzustka

Możliwe czynniki przyczyniające się do utraty balansu w organizmie przejawiajce się problemami z trzustką.

Jako. że trzustka symbolizuje radość życia, umiejetność cieszenia się i rozkoszowania nim, osoba podatna na taką nierównowagę będzie miała niezdolność do delektowania się słodyczą życia. Zwykle ma poczucie przytłoczenia, konieczność nadmiernej pielęgnacji i opiekowania się lub odwrotnie, poczucie braku odpowiedniego odżywienia i bycia zaopiekowanym. Doświadcza konieczność wykazywania nadmiernej troski, połączone z beznadziejnością, bezradnością i brakiem kontroli. Osoba taka może być łatwo dotknięta przez innych. Towarzyszy jej niska samoocena, uczucie goryczy, zagubienia, niesprawiedliwości. Odczuwa pragnienie cukru, słodyczy i miękkości. Często szuka szybkich rozwiązań, a potem doświadcza rozczarowania. Bardzo łatwowierna i łatwo zmienia zdanie. Osoba jest zazwyczaj uparta i nie dająca się ruszyć, czy zmienić.

Często towarzyszy jej poczucie winy. Ma niską samoocenę. Tłumi śmiech. Jednocześnie czuje, że radość życia zniknęła, ale nie pozwala sobie na radość. Towarzyszy jej wstyd z powodu czegoś, co zrobiła.

Zapalenie trzustki to brak akceptacji ludzi, zdarzeń, stuacji. Człowiek wtedy odczuwa gniew i rozpacz, czuje, że życie straciło swą atrakcyjność.


Jeśli to Ty, możesz zmienić swoje nastawienie, popracować z emocjami, swoimi reakcjami na innych, na siebie. Przywrócić jedność myśli, słów i działań i przestać oszukiwać przede wszystkim siebie, zacząć być dla siebie dobrym i wyrozumiałym.


Trzustka. Zapalenie trzustki. Psychosomatyczne przyczyny. Jak ułożyć świat wokół. Uwalnianie emocji


foto Secret Garden, Pexels

Zaczerpniete z I. Segal The Secret language of The Body